img

Daha Önce Yayımlanan Mikro Veriler:  -
 • img

29.11.2022 tarihinde eklendi

5

Veri Seti Hakkında

Girişimlerin bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanım oranları ve bu teknolojilere entegrasyonlarının ölçülmesi amacıyla, Eurostat metodolojisi esas alınarak 2005 yılından bu yana Girişimlerde Bilişim Teknolojileri Kullanım Anketi gerçekleştirilmektedir. Araştırmanın mikro verisi Veri Araştırma Merkezinde (VAM) kullanıcılara sunulmaktadır. Ulusal düzeyde yayımlanmayan göstergeler VAM'da kullanıma açılmamaktadır.

Girişimlerde Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması, girişimlerin bilgisayar, İnternet ve diğer bilişim teknolojileri kullanımları, teknolojik yeterlilik ve entegrasyonları hakkında bilgi derlemek amacıyla; 2005 yılından itibaren uygulanmakta olup girişimlerde söz konusu teknolojilerin kullanımı hakkında bilgi veren temel veri kaynağıdır.

Girişim: Birinci derecede karar alma özerkliğini kullanarak mal veya hizmet üreten bir organizasyon biçimidir. Girişim, bir veya birden fazla faaliyette bulunabilir. Girişim ve yasal birim arasındaki ilişki; bir girişim ya yasal birime ya da yasal birimlerin birleşimine karşılık gelmesi ile ifade edilmektedir.

Ana Faaliyet: Girişimin faaliyet konusu birden fazla ise; ana faaliyet, gayri safi satış hasılatının en çok yaratıldığı faaliyettir. Girişimin birden fazla faaliyetinin gayri safi satış hasılatı birbirine eşit ise bu durumda en çok çalışanın yürüttüğü faaliyet ana faaliyettir.

Çalışan: Ücretli çalışanlar, iş sahibi ve ortaklar ile ücretsiz çalışan aile fertleri dahil, aktif çalışmayan ortaklar hariç girişimdeki tüm personel çalışan kapsamına girmektedir.

100
Yıllık

 • 2022 (6.10 MB)
  • Girişimlerde Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması Mikro Seti 2022.xlsx (6.10 MB)
 • 1 Dosya
  • .xlsx1
 • 2 kolon
  • Integer121
  • String1

Etkileşim

Görüntüleme

278

Oluşturulan Çalışma Ortamı

0

Destekleyen Kullanıcı

5

Çalışma Ortamı Görüntüleme

0

Abonelik

Bültenimize abone olarak yeniliklerden haberdar olun.