img

Daha Önce Yayımlanan Mikro Veriler:  -
 • img

29.11.2022 tarihinde eklendi

1

Veri Seti Hakkında

Türkiye İstatistik Kurumu ile Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında, Ulusal Özürlüler Veri Tabanında kayıtlı olan özürlü bireylere yönelik olarak, "Özürlülerin Sorun ve Beklentileri Araştırması, 2010" gerçekleştirilmiştir. Bu araştırma ile, özürlü bireylerin günlük yaşam içindeki sorun ve beklentileri tespit edilerek, bu alandaki politikaların etkin bir biçimde oluşturulabilmesi hedeflenmiştir. Araştırmada, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Ulusal Özürlüler Veri Tabanı adres çerçevesi olarak kullanılmıştır. Araştırmada; Ulusal Özürlüler Veri Tabanında kayıtlı olan özürlü bireylerin, demografik özelliklerini, sağlık, eğitim, sosyal güvenlik, çevre ve ulaşım alanlarında karşılaştıkları sorunlarını, kamu kurum ve kuruluşlarından beklentilerini yansıtan çeşitli istatistiki bilgiler derlenmiştir. Araştırmanın sonuçları; özür türü, cinsiyet ve kent-kır bazında kullanıcıya sunulmaktadır.

Çalışmanın Amacı: “Özürlülerin Sorun ve Beklentileri Araştırması, 2010” ile, özürlü bireylerin sayısı ya da nitelikleri değil, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Ulusal Engelliler Veri Tabanına kayıtlı bulunan özürlü bireylerin günlük yaşam içindeki sorun ve beklentilerinin tespit edilerek, bu alandaki politikaların etkin bir biçimde oluşturulması hedeflenmektedir.

Verinin Tanımı: Araştırmada; Ulusal Özürlüler Veri Tabanında kayıtlı olan özürlü bireylerin, demografik özelliklerini, sağlık, eğitim, sosyal güvenlik, çevre ve ulaşım alanlarında karşılaştıkları sorunlarını, kamu kurum ve kuruluşlarından beklentilerini yansıtan çeşitli istatistiki bilgiler derlenmiştir.

100
Yıllık

 • 2010 (9.65 MB)
  • Özürlülerin Sorun ve Beklentileri Araştırması Mikro Veri Seti.2010.xlsx (9.65 MB)
 • 1 Dosya
  • .xlsx1
 • 2 kolon
  • Integer156
  • String175

Etkileşim

Görüntüleme

62

Oluşturulan Çalışma Ortamı

0

Destekleyen Kullanıcı

1

Çalışma Ortamı Görüntüleme

0

Abonelik

Bültenimize abone olarak yeniliklerden haberdar olun.