img

Daha Önce Yayımlanan Mikro Veriler:  -
  • img

29.11.2022 tarihinde eklendi

1

Veri Seti Hakkında

Türkiye'de vatandaşların sağlık kurumlarından almış olduğu sağlık hizmeti memnuniyetinin ölçülmesi ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik olarak 2006 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu işbirliği ile 'Sağlık Hizmetleri Memnuniyet Araştırması' yapılmıştır. Yayında hanehalkı ve bireylere yönelik sorulara ait bilgiler ile son bir yıl içinde ayakta, yataklı ve diğer (laboratuar, röntgen vb.) sağlık hizmetlerini alan bireylerin eğitim durumu, gelir grubu, yaş grubu, cinsiyet ve hizmet aldığı kurum bazında bilgiler yer almaktadır. Sağlık kurumları ile ilgili memnuniyete ve şikayete yönelik bilgilere de yer verilmiştir.

Çalışmanın amacı: Türkiye’de vatandaşların sağlık kurumlarından almış olduğu sağlık hizmeti memnuniyetinin ölçülmesi ve alınan sonuçlar doğrultusunda verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına yönelik Türkiye İstatistik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği halinde “Sağlık Hizmetleri Memnuniyet Araştırması” yapılması amaçlanmıştır. 

Bu çalışmada fertlerin demografik bilgilerinin yanı sıra son bir yıl içinde ayakta, yataklı, acil servis ve diğer sağlık hizmeti alan bireylere yönelik sorular, sağlık hizmeti alan almayan tüm bireylere yönelik genel sorular ile şikayet değerlendirme soruları yer almıştır.

100
Yıllık

  • 2006 (23.26 MB)
    • Sağlık Hizmetleri Memnuniyet Araştırması Mikro Veri Seti.2006.xlsx (23.26 MB)
  • 1 Dosya
    • .xlsx1
  • 1 kolon
    • String126

Etkileşim

Görüntüleme

73

Oluşturulan Çalışma Ortamı

0

Destekleyen Kullanıcı

1

Çalışma Ortamı Görüntüleme

0

Abonelik

Bültenimize abone olarak yeniliklerden haberdar olun.